Богдановиќ се пофали дека му го „дигна“ ферарито на Перо Антиќ

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, по реакцијата на граѓаните дека еден од најдобрите поранешни кошаркари и сегашен претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, непрописно е паркиран, објави фотографии како пајак го дига возилото на Антиќ.

На познатата Фејсбук-група „Ѕид на сообраќајниот срам“, на која граѓаните објавуваат непрописно паркирани возила и прекршоци на коловозите ширум државата, се појавија реакции за непрописното паркирање на Антиќ.

Сепак, ова не е првпат граѓаните да се жалат од поранешниот НБА-играч. Претходно во август на Твитер, граѓани објавуваа дека тој во близина на просториите на КФМ често непрописно се паркира, а според лица кои често се движат во тој дел од градот, Антиќ по реакцијата прекинал да го паркира својот џип на таа локација.

Прочитајте и...  Што претставува „плус, плус“ планот на Ахтисари?

Прочитај повеќе

СЗО: Светот треба да се подготви за пандемија на коронавирусот

Слободен печат

Мета: Поднесов пријави против членови на „структурирана ќелија и опасна банда“

МИА Агенција

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

МИА Агенција

Напад на талибанците во Авганистан, најмалку шест загинати

МИА Агенција

Здравствените власти во Хрватска тестираат шест примероци за коронавирус

МИА Агенција

Во воздушен напад врз пункт за набљудување во Идлиб загинаа 13 турски војници

МИА Агенција

Остави Коментар

18 − осум =

Прочитај повеќе

Глобалното ширење на коронавирусот ги стресе светските пазари на капитал

МИА Агенција

Европа трепери од коронавирусот во Италија, Македонија ги засилува граничните контроли

Слободен печат

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс” ќе продолжи со редовни летови и кон Италија

Слободен печат

Анадолија: Најмалку 100 транспортни воени авиони на Хафтар му испорачаа речиси 6.200 тони оружје

МИА Агенција

Бектеши: Стратегијата за енергетика до 2040 година целосно ќе го модернизира и трансфомира енергетскиот сектор

МИА Агенција

Земјотрес од 4,5 степени ја погоди јужна Италија

МИА Агенција