Богдановиќ доби 72 милиони долари од Атланта, на потег се „кралевите“

Бекот на Сакраменто кингс потпиша четиригодишен договор со Атланта хоукс.

Богдановиќ е ограничено слободен играч што значи дека Сакраменто има рок од 48 часа да ја израмни понудата на Атланта и да остане „кралскиот“ дрес или ќе го пушти да се пресели во тимот од Источната конференција кој веќе ги донесе Ражон Рондо и Данило Галинари.

Според новинарот Марк Штајн, српскиот кошаркар има опција да го раскине договорот пред почетокот на последната четвртта година. Во договор исто така е вклучена и „no-trade“ опција според која доколку остане во Сакраменто во првата година од договорот не смее да биде разменет.

Богдановиќ од 2017 година е кошаркар на Сакраменто кингс, а во минатата сезона имаше просек од 15.1 поени по натпревар.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Поврзани вести

ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Слободен печат

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Слободен печат

Спортски великани кои си заминаа оваа година, од Коби до Марадона…

Слободен печат

Сити со петарда го „почести“ Барнли

Слободен печат

Ништо ново во Формула 1, пол позицијата за Хамилтон

Слободен печат

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу Фалангата и Лозарите  во Штип

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian