Богата и вкусна велигденска баклава (РЕЦЕПТ)

Потребни состојки:

1/2 кг кори за баклава
200 гр ореви
100 гр бадеми
100 гр суво грозје
100 гр бисквити
50 гр гриз
100 гр маргарин
100 мл сок од портокал (тетрапак)
3 лажици шеќер
Масло

Шербет:

500 гр шеќер
2 кесички ванилин шеќер
1 поголем лимон

Подготовка:

Оревите, бадемите и бисквитите измелете ги и измешајте ги. Стопете 50 гр од маргаринот и додадете го во сувите состојки, а потоа и шеќерот, сувото грозје, гризот и сокот.

Во остатокот од маргаринот додадете сосема малку масло и стопете го.

Првата кора премачкајте ја со смесата од масло и маргарин, ставете уште една кора и премачкајте ја, а потоа истото направете го и со третата кора. На работ од корите ставете од филот и свиткајте ролат.

Прочитајте и...  Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Фергесе, зачинет сос со сирење (РЕЦЕПТ)

Редете ги ролатите во намастена тава за печење.

Потоа исечете ги на мали ролни и премачкајте со остатокот од маслото и маргаринот. Печете на 200 степени околу 25 минути.

Потоа, 500 гр шеќер сварете го со 300 мл вода, заедно со ванилиниот шеќер и лимонот исечен на кругови. Сипајте топол шербет врз топла баклава.

Оставете најмалку еден ден да се впие и да се изедначат вкусовите.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Еве зошто треба да јадете кајсии: Погледнете што се случува во вашето тело ако се на вашето мени!

Васко Спасоски

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар