24.8 C
Скопје

Бочварски: Наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш.

„Наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш, кој е завршен во рок. Првата делница, а секако се работи и на втората која што наредната година ќе биде завршена, верувам исто така во рок“, вели Бочварски.

Тој додава дека не се гради само Кичево – Охрид, туку и на други места.

Поврзани вести

Мекафи се самоубил

Слободен печат

Логар: Европската иднина на Западен Балкан е меѓу приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ

Слободен печат

Со нож избодела сестрата близначка

Слободен печат

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Слободен печат

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии” во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Безмалку 100 исчезнати во урнатата зграда на Флорида

Слободен печат

Остави Коментар