16.8 C
Скопје

Блејк Лајвли ќе го режира и ќе глуми во новиот филм на „Netflix“ насловен „Lady Killer“

Американската актерка Блејк Лајвли ќе режира и ќе глуми во долгометражната адаптација на стрипот „Lady Killer“ на „Dark Horse Comics“, кој наскоро ќе пристигне на „Netflix“.

Покрај Лајвли, во филмот ќе настапи и Диабло Коди, американски сценарист добитник на Оскар. Проектот доаѓа од компанијата „Dark Horse Entertainment“ која стои зад мега популарната серија „Umrella Academy“, потврди „The Hollywood Reporter“.

„Lady Killer“ ја следи Џоуси Шулер, домаќинка од 50-тите години на минатиот век, која всушност е професионален убиец. Стрипот е напишан од Џоел Џонс и Џејми С. Рич, илустриран од Џонс.

Џонс рече дека инспирација за стрипот ѝ била стилот на илустрација на класичните реклами во средината на минатиот век, како и сликите од Норман Роквел.

Режисер на филмот е и Мајк Ричардсон, Кит Голдберг и Кејт Ворхоф.

Поврзани вести

Дали по стапките на Џенифер Лопез и Џоли се врати во прегратките на старата љубов? Анџелина и Џони Ли Милер се старо – новиот холивудски пар

Слободен печат

Воспаление на срцевиот мускул кај помлади мажи од мРНА вакцините почесто од очекуваното

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 14 јуни: Имате повеќе идеи отколку време, треба подобро да се организирате

Слободен Печат

Виц на денот: Рефреш

Слободен печат

На денешен ден – 14 јуни

Слободен Печат

Марина Туцаковиќ за болеста и што најмногу ја боли: Порано ми се јавуваа, сега…

Слободен печат

Остави Коментар