Благороден гест: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите наследници испекоа вкусни колачиња

Со благороден гест принцот Вилијам и Кејт Мидлтон на посебен начин одлучија да им се заблагодарат на своите работници од една од нивните хуманитарни организации. Ги засукаа ракавите и заедно со нивните дечиња направија вкусни колачиња.

принтскрин/Instagram

Овој гест сите ги разнежни, а резултатот од нивниот подвиг осамна на службените профили на Кенсингтонската палата.

Војвотката Кејт и принцот Вилијам заедно со принцот Џорџ, принцезата Шарлота и најмладиот принц Луис организираа возбудлива работилница во кујната на нивната палата.

Instagram

 

Кејт подготвила рецепт за колачињата, Вилијам бил помошник готвач, а децата успешно ги одработувале сите зададени задачи.

На овој начин Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сакале да им се заблагодарат на своите работници, но и да покажат дека се грижат за оние на кои изолацијата поради коронавирусот им го отежнала животот.

Прочитајте и...  Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот
Instagram

Не е реткост да се види Кејт во разни работни акции во кујна, а при неколку јавни ангажмани ги покажа своите кулинарски способности.

Profimedia

Поврзани вести

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Најголемите заблуди за хороскопските знаци во кои сите веруваат!

Слободен печат

Карлеуша им се обрати на медицинските лица кои се борат со коронавирусот: Ова се тешки времиња за сите нас!

Слободен Печат

ФОТО: Ким Кардашијан ја опиша 2020 година со смешна фотографија од нејзината ќерка

Слободен Печат

Единствено тие не му го завртеа грбот: Џони Деп по сите скандали и судења сè уште може да смета на овој славен бренд

Слободен Печат

ФОТО: Според фенг – шуи ова растение може да внесе благосостојба и добра енергија во домот

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian