Благ раст на доларот, акциите на Макпетрол и НЛБ бележат пораст – Слободен печат
ВестиЕкономија

Благ раст на доларот, акциите на Макпетрол и НЛБ бележат пораст

Британската фунта денес чини 71.4457 денари, швајцарскиот франк е 55.8827 денари, а американскиот долар 55.2500 денари.

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото има вредност од 61.4933 денари.

Британската фунта денес чини 71.4457 денари, швајцарскиот франк е 55.8827 денари, а американскиот долар 55.2500 денари.

Во текот на вчерашниот ден на Македонската берза значителен раст забележаа акциите на Макпетрол (2,35%) и НЛБ Банка (1,46%), додека пад забележаа акциите на Макстил (-2,02%) и Пекабеско (-3,00%).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close