Бизнисменот Љупчо Палевски приведен во Белград?

Бизнисменот Љупчо Палевски-Палчо, вчера наводно бил приведен во Белград и тоа во моментот кога сакал да се качи за авион во Москва, пренесува Скопје 1.

Според овие информации Палевски е притворен по потерница од Хрватска и во моментов е во екстрадициски притвор.

Палевски има кривична пријава и во Македонија затоа што во април годинава на настан во Прилеп преку мегафон пушташе „бомби“.

Засега нема повеќе информации за неговото апсење.

Прочитајте и...  Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Прочитај повеќе

Иранските власти затвораат училишта во два града за да спречат ширење на Ковид-19

Слободен печат

„Независне новине”: Најголем дел од кокаинот, вреден околу 50 милиони долари, требал да заврши во БиХ

Слободен печат

Деветто издание на конференцијата за социјален активизам „Engage”

Слободен печат

САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус

Слободен печат

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Остави Коментар

20 − 11 =

Прочитај повеќе

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во Индија пронајдени резерви од 3.000 тони злато

Слободен печат