Бизнисменот Љупчо Палевски приведен во Белград?

Бизнисменот Љупчо Палевски-Палчо, вчера наводно бил приведен во Белград и тоа во моментот кога сакал да се качи за авион во Москва, пренесува Скопје 1.

Според овие информации Палевски е притворен по потерница од Хрватска и во моментов е во екстрадициски притвор.

Палевски има кривична пријава и во Македонија затоа што во април годинава на настан во Прилеп преку мегафон пушташе „бомби“.

Засега нема повеќе информации за неговото апсење.

Прочитајте и...  Ќе се прави сеопфатно истражување за влијанието на 5Г мрежата врз здравјето на граѓаните

Поврзани вести

Возеле без регистрација и без возачка дозвола, МВР изрече 113 мерки во Центар

Слободен печат

СДСМ: Нашите политики обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Слободен печат

Совет на амбасадори: Историските настани не треба и не може да се прекројуваат

МИА

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

МИА

Се отвора ли можност политички монтираните случаи да ја добијат правдата?

МИА

Бројките на новозаразени се стабилизираат, мерките се ефикасни ако се почитуваат

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian