БИЗАРНА ПРИКАЗНА ОД КИНА: Си ги продала децата за телефон, таткото бара дел од парите

Една мајка од Кина одлучила да ги продаде своите новородени близнаци за 8.300 евра, за да ги отплати долговите од кредитите, но и за да си купи нов мобилен телефон.

Децата помлади од две недели ги дала во две различни семејства, кои живеат на околу 700 километри од нејзиниот град.

Жената забременила вонбрачно, а нејзиното семејство одбило да и помогне токму затоа што не е во брак. Партнерот ја напуштил неколку месеци пред породувањето и не се појавил во болницата.

Но, откако овој случај бил обелоденет во јавноста, тој се јавил да бара дел од нејзината заработувачка.

Семејствата кои ги купиле децата се уапсени, а бебињата се предадени на бабата и дедото.

Прочитајте и...  Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Прочитај повеќе

СЗС: Вучиќ повторно го потврди неуспехот на својата политика на Косово

Слободен печат

Што претставува „плус, плус“ планот на Ахтисари?

Слободен печат

Спасовски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Слободен печат

Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Слободен печат

Официјално соопштение од Јамајка: Не е донесена одлука за признавање на Косово

Слободен печат

Остави Коментар

4 − 1 =

Прочитај повеќе

Силен земјотрес на границата меѓу Турција и Иран

Слободен печат

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА БИТКОИНОТ: Инвеститорите со нетрпение го чекаат мај

Слободен печат

Спасовски ќе ја предводи делегацијата на Самитот на ЕБОР за Западен Балкан во Лондон

Слободен печат

Вучиќ до Милановиќ: Да ја бакнам земјата пред вашите стапала? Не ми паѓа на памет

Слободен печат

Георгиева: Епидемијата на коронавирусот го загрозува обновувањето на глобалната економија

Слободен печат

Околу 16 илјади македонски државјани живеат во Венето и Ломбардија, каде има изолација на 11 населени места поради коронавирусот

Слободен печат