БИЗАРНА КОИНЦИДЕНЦИЈА: Синоќа гореше и третото најголемо муслиманско светилиште (ВИДЕО) - Слободен печат
ВестиПланета

БИЗАРНА КОИНЦИДЕНЦИЈА: Синоќа гореше и третото најголемо муслиманско светилиште (ВИДЕО)

Пожарот набргу е изгасен и нема повредени.

Една структура од џамијата Ал Акса во Ерусалим ја зафати пожар во понеделник навечер, речиси во исто време кога гореше катедралата Нотр Дам во Париз.

Пожарот набргу е изгасен и нема повредени, пренесуваат светските медиуми.

Пожарот избувнал во соба која се наоаѓала веднаш до собата за молитва, стои во извештајот на агенцијата Вафа.

Набргу интервенирале пожарникарите, па не е причинета ниту поголема материјална штета.

На снимките објавени на социјалните мрежи се забележува како чадот се воздигнува над споменатата просторија во џамијата.

Џамијата Ал Акса е третиот најважен објект во Исламот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close