Бизарна казна: Сопругот на Северина ќе плати 750 евра затоа што се сликал со синот на пејачката

Игор Којиќ, наводно, ќе мора да ги сноси последиците бидејќи прекршил судска одлука во врска со објавување фотографии на малиот Александар, син на неговата сегашна сопруга Северина и бизнисменот Милан Поповиќ, од нејзиниот претходен брак.

Пред неколку дена, Игор Којиќ објави на Инстаграм фотографија на која се гледа како го води за рака малолетниот Александар, со што ја прекршил привремената мерка на судот. Казната за овој прекршок е 3.000 куни, што е околу 750 евра.

(Фото: Драгана Кадиќ)

Според законот, казната може да се удвои, секој следен пат кога фотографијата се објавува на социјалните мрежи. Според привремената пресуда, ниту на Северинa ниту на Игор не им е дозволено да објавуваат фотографии од малолетникот Александар дури ни преку трети лица. Мерката се однесува, покрај социјалните мрежи и на медиумите, односно весниците и телевизијата, јавните состаноци, компјутерските системи или било кој друг начин на  изложеност пред јавноста која е достапна за голем број луѓе.

Потсетуваме дека во 2017 година, на Игор Којиќ судот му забрани да објавува фотографии од Северина и синот на Милан, Александар на социјалните мрежи, но се чини дека тој тоа го игнорирал. И покрај неговата забрана, Игор продолжи редовно да објавува фотографии од денес 7-годишниот Александар Поповиќ.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат