Битолчани денеска се разбудија со предупредувачки радиоактивни знаци! (ФОТО)

Денеска Битола се разбуди со предупредувачки радиоактивни знаци на кои пишува „Иди зима“.

Герила во Битола

Поради негрижата на локалната власт, отсуството на одговорност и игнорирање на проблемот битолските активисти утрово поставија радиоактивни знаци на шахтите низ градот. Секоја зима Битола се соочува со не превземање на мерки , иако и во текот на летните месеци нивото на загаденост е покачено.
Иди зима, Битола ќе продолжи да умира… стои во реакцијта на активистите.

Герила во Битола

Герила во Битола

Герила во Битола

Во Битола и претходно имаше други герила акции за подигнување на свеста околу загадувањето.

Герила во Битола

 

Прочитајте и...  Нетанјаху: Израел ќе го прошири својот суверенитет над делови од окупираниот Западен Брег

Прочитај повеќе

Дука: Нема новозаразени, но нема ниту сомнителни случаи со Ковид-19 во Дебар

Слободен печат

Владата ќе одржи седница, се очекуваат одлуки за мерките за Ковид-19

Слободен печат

Мицотакис: На 15 јуни ги отвораме копнените граници

Слободен печат

ДКСК: Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена

Слободен печат

ЕУ и Јапонија го потврдија стратешко партнерство за економско закрепнување

Слободен печат

Њујоршката берза ги отвара вратите по два месеци: Тргувањето сега ќе биде значително променето

Aleksandar Petreski

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Грипот прво навали, па чудно го снема кога почна пандемијата

Мирослава Бурнс

Одложувањето на вакцинацијата носи ризик за детето и од други болести

Мими Шушлеска Петкова

Чантата „Луј Витон” (не) била вратена кај Јордан Камчев

Слободен печат

Тепиќ: Го пријавив во Интерпол „исчезнувањето” на српскиот Републички јавен обвинител Загорка Доловац

Слободен печат

МЗ: Вработената во геронтолошкиот завод во Скопје е негативна на Ковид-19

Слободен печат

Нови цени на горивата: Цената полека се враќа на периодот пред нафтената криза

Слободен печат