БИТОЛА: „Радиоактивните“ предупредувачки налепници пријавени во полиција

Предупредувачките „радиоактивни“ налепници „Иди зима“, кои утринава беа залепени на шахтите низ Битола се пријавени во полиција.

Од јавното претпријатие „Нискоградба“ изјавиле дека претпладнево случајот со жолтите лепенки со знак за радијација поставени на нивните шахти низ Битола го пријавиле во битолската полиција.

Герила во Битола

Тоа го направиле бидејќи, како што велат, се работи за шахти кои се во сопственост и надлежност на претпријатието.

Како што велат од „Нискоградба“ полицијата направила увид на лице место и натаму таа ќе си ја води постапката по пријавата, пренесува ТВ Тера.

Герила во Битола

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Сојуз за Србија - Хулиганите на Вучиќ вечерва планираат нови напади врз полицијата и граѓаните

Прочитај повеќе

Пожар на грчкиот остров Евија, на терен 82 пожарникари, авиони, хеликоптери

Слободен печат

Рохани поради коронавирусот забранува бдеења, свадби или забави

Слободен печат

Рекордни 140 новозаразени со коронавирусот во Хрватска

Слободен печат

В понеделник ќе гласаат 716 лица заразени со Ковид-19 и во самоизолација

Слободен печат

Милијардерот Гејтс: Лекот и вакцините за ковид-19 не треба да бидат достапни само за оние што ќе платат најмногу

Слободен печат

Во Украина регистрирани нови 800 случаи со ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СДСМ: Дурловски по третпат избега од дебата со Шекеринска

Слободен печат

Доверливиот материјал пристигна, право на глас во Куманово имаат 92.167 гласачи

Слободен печат

Стојаноска: Македонија ќе биде вратена во топ 10 земји во светот во водење на бизнис (ВИДЕО)

Слободен печат

Чулев: Ќе побарам помош од војската за запирање на влезот на мигранти

Слободен печат

Во Индија над 800 илјади луѓе заразени со Ковид-19

Слободен печат

Нема опасност по населението на Гевгелија, 13 мигранти се тестирани за ковид-19

Слободен печат