Биткоинот закрепнува, пак вреди околу 25.000 долари

Биткоин. / Фото: Архива на Слободен печат

Денеска во 15:30 часот, биткоинот имаше вредност од 24.782,22 евра на најголемата светска берза за криптовалути Binance. Вредноста на криптовалутата е зголемена за околу 1,17 отсто во последните 24 часа.

Биткоинот по долго време се врати во благ раст и полека закрепнува по шокот од тужбите на американските регулатори (SEC) против најголемите крипто берзи Binance и Coinbase.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 11,13 милијарди евра, што е помалку од вчера.

Вредноста на криптовалутата итириум се зголеми за 0,39 отсто, на 1.719,79 евра, додека Binance Coin (BNB) падна за 0,56 отсто, на 244,96 евра.

Покрај Bitcoin (BTC), итириум (ETH), Binance Coin (BNB), Ripple (RCP) или Og (OG) се најтргувани денес.

Криптовалутите og, scrt и iq моментално бележат најголем раст денес.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот