33.8 C
Скопје

Бислимовски доби бубрези како подарок во телевизиска дебата (ВИДЕО)

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бисмиловски, од својот соговорник во дебатната емисија на „Клан Македонија“, во врска со поскапувањето на струјата за 7,4 отсто, доби бубрези како подарок.

Претставникот на Иницијативниот совет за протестите против поскапувањето на електричната енергија, Кренар Османи за да му покаже на Бислимовски дека граѓаните не можат да ги плаќаат сметките за електрична енергија и дека им останале само бубрезите да ги донираат во енергетските компании, во среде емисија пред него симболично стави бубрези како подарок.

Merrni dhe veshkat dhe gjakun tonë

Krenar Osmani nga iniciativa i dhuron veshkët dhe gjakun Bislimovskit të KRRE-së.

Publiée par BOLL MË sur Mercredi 23 septembre 2020

Поврзани вести

Пендаровски-Мими Кодели: Македонија и Албанија заслужуваат да ги започнат преговорите со Европската Унија, тоа ќе се одрази позитивно врз целиот регион

Слободен печат

Гир: Сите сакаме отворање на преговорите што е можно побрзо, но мора да останеме со чисти глави

Слободен печат

Домашни фирми дел од дигитална платформа за вмрежување со глобални синџири за набавка

Димитров: Блокадата на Северна Македонија е проблем и на ЕУ

Слободен печат

Новиот сој ламбда станува доминантен во Јужна Америка, експертите се загрижени

Слободен Печат

Спасовски: Од понеделник започнуваме со повторно издавање на лични документи

Андреја Ристески

Остави Коментар