Билса не сака Лидс и Алиоски да имаат улога на статисти во Премиер лигата, ќе ангажира пет засилувања

Клубот нема да се откаже од играчите кои го внесоа во Премиер лигата, но директорот Орта и тренерот Биелса планираат осетно да ја засилат екипата.

Сосптвеникот на Лидс, Андреа Радризани, по пласманот на неговата екипа во Премиер лигата подготвен е да вложи најмалку 100 милиони евра за засилувања, но последниот збор ќе го има тренерот Марсело Биелса.
Аргентинецот има јасна визија што му е потребно и смета дека најважно е да ја засили конкуренцијата во првио тим, односно да има поголем фонд на фудбалери.

Стилот на работа на Биелса подразбира тешки и напорни тренинзи и поради помалиот број на фудбалери неговите екипи паѓаа во финишот на сезоната, тоа му се случи и со Атлетик Билбао, Олимик Марсеј и пред две сезони со Лидс.

Радризани сака да ги ангажира, а Билса даде зелено светло, двајца поранешни фудбалери на Лидс, Дени Роуз и Фабијан Делф.
Дени Роуз е лев бек и е англиски репрезентативец кој минатата сезона ја помина на позајмица во Њукасл, додека Фабијан Делф е поранешен репрезентативец кој минатата сезона играше за Евертон. Лидс е подготвен да плати 20-тина милиони евра за двајцата играчи нкои ги минаа младинските категории во Лидс.

Прочитајте и...  Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Следен на списокот е штоперот на Ривер Плата, Лукас Мартинез Кварта кој ќе чини 20 милиони евра.
Вториот Јужноамериканец кој треба да пристигне на „Иланд Роуд“ е Еми Буендија од Норич кој одигра 34 натпревар оваа сезона за тимот кој испадна од Премиер лигата.

Последна мета на Биелса е најдобриот играл во Чемпионшип за минатата сезона, Саид Бенрахма од Брендфорд за кого е подготвен да плати 35 милиони евра.

Прочитај повеќе

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат

Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Слободен печат

Кренке ја извади „змијата од џебот“, буџетот од 120 милиони евра на Арсенал му гарантира пет страшни засилувања

Слободен печат