Биљал Касами: Не сум изненаден од одлуката на Кастриот Реџепи

Билал Касами
Биљал Касами / Фото: МИА

Лидерот на Беса и актуелен градоначалник на Тетово, Билал Касами пристигна во Собранието, со цел, како што изјави при доаѓањето, „да види што се случува“.

– И јас немам информации што точно се случува. Тука сум за да видам што се случува, истакна Касами при влегување во парламентарниот дом, најавувајќи дека дополнително ќе даде изјава.

Касами додаде дека не е изненаден од потегот на неговиот сопартиец, пратеникот Кастриот Реџепи, кој преку Фејсбук најави дека решил да не учествува на денешната седница на Собранието на која треба да се гласа по Иницијативата за недоверба на Владата не премиерот Зоран Заев.

– Не, од ништо не сум изненаден, додаде Касами.

Извор: МИА

Само 60 пратеници се присутни во салата, Кастриот Реџепи од Беса никаде го нема

Видео на денот