Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници, само поради моите гради!

били ајлиш
Били Ајлиш / Фото: Принтскрин/Instagram

Голем дел од обожавателите на Били Ајлиш ја поддржаа нејзината промена во стилот, но има и такви кои се делумно разочарани.

ВИДЕО+ФОТО | Били Ајлиш како Мерилин Монро: Тинејџерската ѕвезда на Мет Гала се појави во најгламурозно издание досега

Имено, 19-годишната пејачка откри дека изгубила илјадници следбеници откако објави фотографии во корсет на својот инстаграм-профил во мај годинава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

„Тоа е многу дехуманизирачко“, рече таа за нејзините обожаватели кои се уште очекуваат од неа да носи широка облека по која некогаш беше препознатлива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

„Изгубив 100.000 следбеници, само поради моите гради… Луѓето се плашат од големи гради“, неодамна рече таа за списанието „Elle“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Пејачката во мај годинава за британското издание на „Vogue“ позираше облечена во корсет. Таа неодамна се појави на Мет Гала во гламурозен фустан во креација на Оскар де ла Рента велејќи дека ја разбудил нејзината љубов кон фустаните од детството.

Видео на денот