БИЛ КЛИНТОН ВО СИН ФУСТАН И ЦРВЕНИ ПОТПЕТИЦИ: Бизарен портрет во домот на ПЕДОФИЛОТ (ФОТО) - Слободен печат

БИЛ КЛИНТОН ВО СИН ФУСТАН И ЦРВЕНИ ПОТПЕТИЦИ: Бизарен портрет во домот на ПЕДОФИЛОТ (ФОТО)

Џефри Епстајн, милијардерот обвинет за педофилија кој неодамна се самоуби, во својата вила на Менхетн имал бизарен портрет од Бил Клинтон.

На оваа слика, Клинтон е прикажан како седи во претседателската канцеларија во син фустан, која потсетува на оној кој го носеше Моника Левински. Исто така, овој фустан личи и на фустанот кој го носеше Хилари Клинтон во 2009 година.

Во прашање е дело „Разделениот бил“ на австралиско-американската сликарка Петрин Рајан Клајд, а не е познато дали Епстајн ја купил.

Сликата е фотографирана тајно во раскошната куќа на педофилот, во октомври 2012 година, четири години откако Епстајн ја заклучи работата со подведување малолетници и седум години пред да биде обвинет дека управува со ланец за трговија со секс со малолетни девојки.

Жената која на медиумите им ја откри фотографијата рекла дека била шокирана кога го видела портретот низ отворената врата додека поминувала низ куќата со својот деловен партнер. Таа за Дејли мејл ТВ изјавила:

– Тоа апсолутно беше Бил Клинтон. Беше шокантно – тоа дефинитивно беше негова слика. Тоа беше една многу провокативна и сексуална слика. Носеше потпетици, син фустан, а раката му беше во чудна положба.

 

Прочитај повеќе

Владата ги поништи решенијата на Мизрахи за разрешување директори на центрите за социјална работа

Слободен печат

Тачи ќе соработува со Курти за приближување на Косово кон ЕУ и НАТО

Слободен Печат

Косовски медиуми: Авиолинијата Белград – Приштина ја загрозува независноста на Косово

Слободен Печат

Голем пожар во зграда во Загреб (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 23 цивили загинаа во руски воздушен напад во Сирија

Слободен Печат

Расправија во Сенатот за правилата на процесот на импичмент на Трамп

Слободен печат

Остави Коментар

five × four =

Прочитај повеќе

Столтенберг: НАТО мора да ги засили обуките во Ирак за да не се повтори борбата против ИД

Слободен печат

Зголемувањето на платите во јавниот сектор во Шпанија државата ќе ја чини 3,21 милијарди евра

Слободен Печат

Владата обезбеди материјална помош и домување за Атиџе и осумчленото семејство во „Медена земја“

Слободен Печат

Најнова месечна прогноза: Заврши зимата во Европа

Слободен печат

Прв случај на заразен од коронавирусот во САД

Слободен Печат

КЛИМАТСКА КРИЗА: Шпанската влада предложи мерки за борба против климатските промени

Слободен печат