6 C
Скопје

Бијонсе изгледа неверојатно во новата кампања за спортска облека во соработка со „Adidas“

Најавата за најновата колекција на Бијонсе во соработка со брендот за спорска облека „Adidas“ доби позитивни реакции од јавноста.

Instagram

 

Бијонсе на социјалните мрежи сподели фотографии на кои е во улога на модел на најновата спортска облека.

 

Со неутрално свежа шминка и долга и лелеава коса, таа ги презентираше новите модели од последната соработка на „Ivy Park“ и „Adidas“ кои вклучуваат спортска облека за велосипедизам, диксери, „sweat suits“, боди и слично.

 

Instagram

 

Пејчаката направи интересен спој на спортската облека со различни модни комбинации во препознатлива минималистичка естетика.

 

Instagram

 

Ова е втора соработка на колекција за спортска облека, откако колекцијата која беше пуштена во јануари беше карактеризирана со претежно монохроматска тема. Оваа колекција се одликува со поживописен и разновиден спектар на бои, како неон-жолта, смарагно зелена и „minty blue“.

Прочитајте и...  Очни болести кај мажите: Редовните годишни прегледи се клучни за здрави очи

 

Instagram

 

Бијонсе најпрво сподели тизер на нејзиниот Инстаграм профил, навестувајќи го изгледот и естетиката на претстојната колекција.

 

Поврзани вести

Зошто треба да пиете вода пред појадок?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 3 декември: Вашата креативност моментално е на врвот

Слободен печат

Виц на денот: Спор

Слободен печат

ФОТО| Кејт Мос ќе ја краси насловната на јануарскиот „Вог“: Кралицата на стилот никогаш не изгледала подобро!

Слободен печат

Четири хороскопски знаци во кои се кријат вистинските пријатели за цел живот

Слободен печат

ВИДЕО: Спејко сними спот, во главна улога мисицата Анѓела Јакимовска!

Васко Спасовски

Остави Коментар