Бијонсе храбро ги прошета „фелните“: Новите фотки откриваат дека дивата повеќе не се изгладнува! (ФОТО)

Веќе неколку недели светските медиуми пишуваат дека Бијонсе (38) ја променила тежината, но музичката дива во последно време изгледа се поприродно, негувајќи изглед преку кој ги празнува облините и корените, за разлика од почетоците на нејзината музичка кариера.

Меѓутоа, будните папараци на 17 ноември ги сликаа Бијонсе и Џеј Зи кога тргнале на нивната јахта, а друштво им правеле нејзината мајка Тина Ноулс и нејзиниот сопруг Ричард Ловосно.

Фото: Профимедиа

На фотографиите се забележува дека Бијонсе на себе носела фустан во актуелните циглесто-бакарни тонови, кој всушност доловува дека дивата целосно ја трансформира својата линија, наспроти застарените холивудски стандарди за „совршено тело“.

Околу изборот на гардероба, како и фактот дека и понатаму е убава и негувана – нема дилема, но очигледно е дека Бијонсе нема линија каква што имаше. Сепак, пејачката фантастично се носи со новата фигура, а дека е среќна со изборот, се забележува од нејзината самодоверба.

Прочитајте и...  „Бијонсе со години лаже! Таа не е црна, туку е бела и потекнува од Италија - се вика Ан Мари Ластраси! (ВИДЕО)

Музичкта дива во марината во Форт Лодербдеј на Флорида покажа „фелна“ околу стомакот, а фотографиите ги препливија светските сајтови.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат