Бидете сигурни, Далас ќе игра во плејофот – Слободен печат
КошаркаСпорт

Бидете сигурни, Далас ќе игра во плејофот

Најдобриот дебитант за минатата сезона со смело предвидување за следната сезона.

Лука Дончиќ по одличната дебитантска сезона во НБА лигата, се наоѓа на заслужен одмор. Кошаркарот на Далас кој беше прогласен за дебитант на годината, моментно одмора во својата татковина, Словенија, а не пропушти да помине некој ден и на хрватското приморје, верува дека неговиот тим ќе има далеку подобра сезона.

– Сигурен сум дека ќе бидеме подобри, ќе играме во плејофот. Мораме да дојдеме до плејофот, тоа е нашиот план и мислам дека ќе успееме да го реализираме – изјави Дончиќ.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close