Бидете сензуални и впечатливи и во летните месеци

Во летниот период кога кожата е изложена на сончевите зраци, шминката создава непријатност за женскиот пол. Потењето на кожата не е во склад со производите за убавина.

За нашите дами нудиме практични совети, како да изгледаат убаво и во текот на летото.

– Пудрите со мат изглед се одлични за летните месеци, а во исто време го намалуваат сјајот на кожата.

– Тонираната крема со заштитен фактор, ја негува кожата од силните УВ зраци од сонцето. Меѓу другото, ги покрива неправилностите на лицето.

– Кремастите сенки со кафена или сива боја даваат природен изглед. Розевата боја или нежната портокалова во текот на денот, овозможуваат свежина на лицето.

– Водоотпорна маскара, нанесена во мали количини. Со неа можете да пливате, а нема да се размачка ниту од пот.

Прочитајте и...  Не си играјте со нивните нерви - Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

– За образите бронзер во летните денови. Нанесете го под јаболчниците со што се изразува линијата на образот. Доколку имате сè уште неисончан тен, можете да употребите потемна боја на бронзер.

Доколку пак сте сончани, руменилото е добар избор за осветлување на Вашето лице.

– Сјај во бојата на усните или балзам со заштитен фактор. За да не бидат пренагласени усните, додадете хидратантен балзам. Со тенок слој на хартиено шамивче соберете ја поголемата количина, така ќе добиете природен изглед.

Прочитај повеќе

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат