Жезус вкара половин гол за Арсенал, "топчиите" почетеха Лестър с четири попадения

Габриел Жезус отбеляза първите голове за Арсенал във Висшата лига/снимка: EPA-EFE/ANDY RAIN

Футболистите на Арсенал постигнаха втора победа във втория кръг на Висшата лига, а подкреплението от Манчестър Сити Габриел Жезус направи фантастичен дебют пред родната публика. Арсенал победи Лестър с 4:2, а Жезус отбеляза два гола и направи две асистенции.

Първият гол на бразилеца беше зрелищен, той прехвърли вратаря на гостите с прекрасен удар, а след това в 35-ата минута направи 2:0.

Лестър намали през втората част с автогол на Салиба в 53-ата минута, но само две минути по-късно Жезус асистира на Гранит Джака за 3:1, а след нова заплаха на "лисиците", които чрез Мадисън намалиха на 3:2, добави друга точка бразилец – Габриел Мартинели, с помощта на Хесус.

Шампионът Манчестър Сити отново ликува, този път с 4:0 срещу Борнемут. Феновете на Сити не видяха първия гол на Ерлинг Халанд у дома, но видяха три попадения за 37 минути игра, дело на Илкай Гюндоган, Кевин Де Бройне и Фил Фодън, а Лерма си отбеляза автогол през второто полувреме.

Преди миналата седмица Александър Митрович беше героят на Фулъм, като вкара два гола срещу Ливърпул (2:2), днешният мач срещу Уулвърхемптън е трагичен. Сърбинът пропусна дузпата в 81-ата минута, стреля лошо отдясно, а вратарят на "вълците" Хосе Са без проблеми укроти удара.
Мачът на деня изиграха Саутхемптън и Лийдс. Гостите поведоха с 2:0 с голове на Родриго в 46-ата и 60-ата минута, но Саутхемптън успя да се спаси от поражението благодарение на голове на Арибо и Уокър-Питърс.