"Росонерите" продължават шампионската надпревара с Наполи в Серия А / Милано, Италия / 26 октомври 2021 г. / Снимка: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Днес в програмата бяха общо три мача от 10 кръга в най-силното италианско първенство, Милан продължава победната серия, този път у дома с 1:0 победи Торино.

Единственото попадение за "росонерите" отбеляза Жури в 14-ата минута след асистенцията на босненския национал Крунич.

Клубът от Сан Сиро отново е начело в Серия А с 28 точки, с три повече от неаполитанците на второ място.

Сега на ход е Наполи на македонския национал Елиф Елмас, който ще има своя мач от този кръг след два дни пред феновете си срещу Болоня.

Салернитана отпразнува гостуването на Венеция (1:2), а Дженоа направи равенство 1:1 срещу Специя. Нашият нападател Горан Пандев влезе в игра в 70-ата минута с негатив, а клубът му успя да изравни в 86-ата минута от дузпа, реализирана от Кришито.

Дженоа отдавна няма триумф, в опасната зона е за изпадане на 18-о място със седем точки.