ВИДЕО| Горещо лондонско дерби: Кейн отмъкна победата за Челси в 96-та минута, Конте и Тухел победиха

Хари Кейн отбеляза гол в 96-ата минута, който спаси Тотнъм от поражение/снимка: EPA-EFE/ANDY RAIN

Футболистите на Челси и Тотнъм играха в първото голямо дерби за новия сезон във Висшата лига, като след много напрежение на терена и извън него и конфликт между двамата треньори мачът завърши без победител 2:2 . Челси остана без победа в 96-ата минута, когато Хари Кейн се разписа за крайното 2:2.

"Сините" започнаха добре мача и поведоха в 19-ата минута с гол на Калиду Кулибали, който преодоля Уго Лорис с отличен удар след корнер на Кукурела.

В продължението на срещата футболистите на Челси владееха инициативата и бяха по-добрият отбор на терена, но не успяха да отбележат втори гол. През второто полувреме мениджърът на Тотнъм Антонио Конте смени схемата и това даде своите резултати. Пиер Хойберг се разписа в 68-ата минута за 1:1, но преди това реферът не отсъди фаул срещу Хаверц и с това те развалиха напрежението.

Конте отпразнува попадението на Хойберг, влизайки в лицето на Тухел, който от своя страна се ядоса и словесният им дуел доведе до прекъсване за няколко минути.

Само пет минути по-късно Тухел отвърна на Конте, след като гол на Рис-Джеймс даде преднина на Челси с 2:1. И когато изглеждаше, че Челси ще празнува, а феновете на "сините" започнаха да празнуват триумфа, Хари Кейн бе най-висок в скока в 96-ата минута и с прецизен удар с глава отбеляза за крайното 2:2.

Краят на мача донесе нов дуел между Конте и Тухел. И двамата мениджъри си стиснаха ръцете и Тухел имаше какво да каже на Конте, но за щастие голям инцидент беше предотвратен и двамата мениджъри получиха червени картони.