ВИДЕО | Влахович играч на решението в балканското дерби в Подгорица

Снимка: EPA-EFE/АНДРЕЙ ЧУКИК

Националният отбор на Сърбия ликува в Подгорица с 2:0 срещу Черна гора в балканското дерби от квалификациите за Европейското първенство през 2024 година.

Той беше двоен голмайстор за националния отбор на Сърбия Дууан Влахови. който се разписа в 78-ата и 95-ата минута.

Мачът в Подгорица бе наситен с ожесточени дуели от началото на двата тима, които не спасиха, но липсваше атрактивната игра. Цялото първо полувреме премина в спокоен ритъм без излишни вълнения.

Черногорците започнаха агресивно от първата минута, а високата преса можеше да им се отплати след грешка на Ваня Милинкович Савич, Йоветич опита да го хвърли, но не успя. Сърбия отвърна със страхотна акция и удар Митрович който се озова близо до голлинията.

През втората част Пикси изведе Душан Влахович и Андрия Живкович. Течеше 78-ата минута, когато Младенович проби отляво, а топката стигна до нападателя на Ювентус, който я прати в мрежата.

Крайното 2:0 оформи Влахович с втория си гол в самия край. След първия цикъл от квалификациите Сърбия има максимум шест точки от два мача.