ВИДЕО | "Вечното дерби" не мина без инциденти, а в крайна сметка Звезда ликува

Снимка: КК Цървена звезда мтс/Twitter

Партизан допусна първо поражение в АБА лигата за сезона, след като бяха тази вечер победен във "вечното дерби" срещу Цървена Звезда с резултат 97:74.

Сърдитите съперници предложиха отличен баскетбол, а в крайна сметка "червено-белите" се зарадваха на победата. Първата четвърт доведе до равностойна игра, този период бе белязан от почивката преди самия край, когато реферите се оттеглиха в съблекалнята при преднина на Партизан със 17:18. Причината за оттеглянето е хвърляне на различни предмети по терена, а прекъсването продължи около половин час.

Мачът продължи след като част от трибуните бяха опразнени. Равностойната игра продължи и на почивката се стигна с преднина на Звезда от 49:48. Първите минути на второто полувреме се оказаха решаващи в мача, когато Цървена звезда направи серия от 9:0 и за първи път поведе с двуцифрена разлика.

Всичко, което Партизан успя до края на мача, беше да се приближи на две точки, след което последва нова серия на Звезда, след която Партизан не се върна. Той бе най-резултатен в лагера на Звезда с 19 точки Вилдоса, отбеляза два по-малко Неманя Недови., докато при Партизан Паперту отбеляза 15, a Exum 14 точки.