Треньорът на Байерн Томас Тухел/снимка: EPA-EFE/РОНАЛД ВИТЕК

Байерн Мюнхен е лидер Бундеслигата след рутинна победа в мач, който трябваше да покаже дали Борусия Дортмунд може да се справи с гиганта в надпреварата за титлата.

На "Алианц Арена" нямаше съмнение за новия треньор на Байерн Томас Тухел направи успешен дебют и с триумф с 4:2 на "Алианц" арена се върна на първото място.

Още след първото полувреме всички дилеми бяха решени, бе отбелязан автогол за предимството на домакините Кобел за 13 минути, а Милър за кратко време успя да се разпише на два пъти за 3:0 само след 23 минути игра.

koman в 51-ата минута покачи позитива на 4:0, а "милионерите" до края на срещата успяха само да тушират поражението си чрез януари в 72-ата минута от дузпа и малък за 90 минути.

Байерн води в класирането с 55 точки, две повече от Борусия Дортмунд, а Унион Берлин е трети с 51. В останалите мачове: Фрайбург - Херта Берлин 1:1, Лайпциг - Майнц 0:3, Шалке - Байер Леверкузен 0:3, Унион Берлин – Щутгарт 3:0, Волфсбург – Аугсбург 2:2.