ВИДЕО | Три гола в продълженията и луд завършек за победата на Милан срещу Емполи

Емполи – Милано/ 1 октомври/ Снимка: EPA-EFE/Клаудио Джованини

Отборът на Милан направи тежко гостуване на Емполи днес, като в крайна сметка в "луд" край "росонерите" ликуваха с 3:1. Видяхме три от четирите гола в този мач в последните пет минути.

Милан беше фаворит, но треньорът Стефано Пиоли имаше много проблеми, така че отново не можеше да разчита на важни членове на отбора. Най-силно се усети пропускът на левия бек Тео Ернандес, а вратарят Манян не бе в комбинация за изявата.

За да влошат нещата за Милан, още трима бяха контузени по време на мача. През първата част терена напуснаха Салемейкърс и Калабрия, а през втората се контузи опитният Кяер.

До първия гол се стигна до 79-ата минута, когато хърватинът Анте Ребич порази мрежата на Емполи. Този гол на Ребич сякаш беше само анонс на лудостта, която последва в последните пет минути.

В първата минута на продълженията Емполи изравни чрез Байрами, а в 93-ата и 96-ата минута Милан с головете на Бало Туре и Леао не им позволи да оцелеят без плячката в този двубой.

С този триумф Милан се изравни на втората позиция със 17 точки с Аталанта, който играе мача си от осмия кръг утре.