снимка: EPA-EFE / CIRO FUSCO

В последния мач на Серия А. играно в неделя Неапол я победи у дома Рим с 2:1. Досегашният лидер в най-силното италианско първенство поведе в 17-ата минута, с гол на най-добрия реализатор С изключение, неговият 14-ти за сезона. Асистент бе грузинецът Кварацелия, който достигна двуцифрен брой асистенции този сезон.

Рома успя да изравни в 75-ата минута с гол на El Shaarawy, който влезе в игра в началото на второто полувреме. Това бе негов пети гол в двубоите с тима от Неапол.

В последната фаза на мача "неаполитанците" стигнаха до нова много ценна победа в борбата за Скудетото през този сезон.

Зилински асистира при смяната Симеоне, който вкара третия си гол в лигата в 86-ата минута. С тази победа отборът на Лучано Спалети запази преднината си от 13 точки пред втория Интер, като вече има дори 15 точки повече от Лацио на третата позиция.

Македонският национал Елиф Елмас изпълни от 69-ата минута, когато замени Кварачелия. Изигра се още един мач, Лацио завърши наравно с Фиорентина (1:1), Милан загуби убедително от Сасуоло, а Ювентус разочарова феновете си с поражение от Монца.