Мукоко и Биное-Гитенс донесоха победата на Борусия/снимка: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Футболистите на Борусия Дортмунд отпразнуваха гостуването си на Фрайбург с 3:1 в мача от втория кръг на германската Бундеслига.

"Милионерите" започнаха добре сезона, като след победата в първия кръг в дербито срещу Байер Леверкузен с 1:0, тази вечер победиха още един отбор, който има големи амбиции.

Първи шанс в мача даде най-новото попълнение на Борусия Антони Модест, който влезе като заместник на болния Себастиан Алер, но ударът му бе спрян от вратаря на домакините Марк Флекен. Минута по-късно Фрайбург отговори чрез унгареца Роланд Шалай, но резултатът не се промени.

Това, което не направи Шалай, успя Михаел Грегорич в 35-ата минута, който даде преднина на Фрайбург.

Изглеждаше, че Фрайбург ще успее да запази суха мрежа и да стигне до голяма победа, но треньорът Един Терзич пусна през второто полувреме двама млади футболисти, родени през 2004 г., Гитенс и Мукоко, които подобриха хода на мача.

В 77-ата минута Юсуф Мукоко асистира на Джейми Бино-Гитенс за изравняване на 1:1.

Седем минути по-късно "милионерите" направиха пълен обрат, като този път голмайстор бе Мукоко с асистенция на Юлиан Бранд.

Друг резерва Мариус Волф оформи крайния резултат две минути преди края на мача.