На Тейтъм се приписва победата на своя том от Бостън над Милуоки / снимка: EPA-EFE / CJ GUNTHER

Бостън Селтикс със 117:103 победи настоящия шампион Милуоки Бъкс, благодарение на великия Джейсън Тейтъм. Крилото на Бостън отбеляза 16 от своите 42 точки в последната четвърт. Тейтъм имаше голяма помощ от Джейлен Браун, който се върна след контузията и отбеляза 19 точки. В Милуоки най-добри бяха Янис Адетокумпо и Джру Холидей с по 20 точки.

В тазвечерното дерби на НБА, LA Clippers нанесе петото поражение на феникс този сезон, след като празнуваха с убедителните 111:95.

Най-добър при Клипърс беше Маркъс Морис с 24 точки и 11 борби, Реджи Джаксън даде 19 точки. Финикс, който известно време игра без Девин Букър, сега не можеше да разчита на Деандре Итън, а в тяхно отсъствие най-добър при "слънцата" беше Камерън Джонсън със 17 точки.

Денвър Нъгетс победи Вашингтон със 113-107, а първата им звезда Никола Йокич беше изгонен в последната четвърт заради възражение срещу реферите.
До изключването Йокич доминираше с 28 точки, 19 борби и XNUMX асистенции.

На На Стеф Къри липсват само още две тройки да изпревари Рей Алън и да стане най-резултатният баскетболист в историята на НБА. Къри отбеляза пет тройки при победата на Голдън Стейт над Индиана със 102-100 и завърши мача с 26 точки.