снимка: EPA-EFE/ALLISON DINNER

Баскетболистите на Денвър поведе с 1:0 в четвъртфиналната серия на Запад през НБА лига, след като му нанесли побой вкъщи Лос Анджелис Лейкърс при резултат 114:103. Това беше деветата поредна победа на Денвър срещу отбора от Ел Ей.

Най-заслужил за победата на домакините бе отличният сръбски баскетболист Никола Йокич, който записа "дабъл-дабъл" постижение от 32 точки и 12 борби, а освен това записа и седем асистенции.

Нъгетс имаха преднина от 15 точки и изглеждаше, че мачът е решен, но ЛеБрон и съотборниците му не се предадоха. В средата на последната част те намалиха на "минус шест", благодарение на отличния Дейвис, но след това на сцената отново влезе феноменалният Йокич. Първо след един скок в атака той вкара топката в коша и спря серията, а в следващата последва тройка и Денвър отново стигна до +10 пет минути преди края на мача. До края на мача Нъгетс успяха да задържат водачеството и да поведат в серията.

В редиците на Денвър Джамал Мъри вкара 22 точки, Майкъл Портър младши добави 19, а от другата страна Дейвис се отчете с 32 точки и 14 борби, докато Джеймс завърши мача с 27 точки, шест борби и осем асистенции.

Денвър вече води в плейофната серия с 1:0, а следващият мач на "Бал Арена" е насрочен за нощта между понеделник и вторник от 04.00:XNUMX ч. македонско време.