Равенство на Аталанта и Интер в полза на Милан в надпреварата за Скудетото / Бергамо, Италия / 16 януари 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / PAOLO MAGNI

Футболистите на Аталанта направи равенство у дома срещу Интер (0:0) в дербито от 22-ия кръг в най-силното италианско първенство. Мачът беше наистина интересен, с много положения и от двете страни, но без никаква реализация.

Интер беше по-добър съперник през първото полувреме, когато Джеко имаше най-добрия шанс за гол в 16-ата минута. През второто полувреме Аталанта беше малко по-конкретна, на отсрещната страна вратарят Ханданови.Беше отличен.

Клубът от Бергамо прекъсна серията на миланските "нерадзурите" от осем поредни победи в Серия А..

Интер все още е начело в класацията с 50 точки, но сега само с две повече от втория Милан. Наполи от Елиф Елмас е на трето място с 43 точки, а Аталанта е на четвърто място (42) с една точка повече от Ювентус.

Рома преди това успя да триумфира пред своите фенове на стадион "Олимпико" в Рим срещу Каляри (1:0).