ВИДЕО | Сигурна победа за Испания в дербито срещу Хърватия в Берлин

Снимка: EPA-EFE / CLEMENS BILAN

Националният отбор на Испания отпразнува убедителна победа над Хърватия с 3:0 в първото голямо дерби на Европейското първенство.

За разлика от представянето на последните две големи състезания, днес видяхме бледа Хърватия, а Испания знае как да го използва и си осигури победата през първото полувреме.

След няколко пропуснати положения резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Фабиан Руис намерих го Алваро Мората които излязоха "един на един" с Ливакович и вкара топката в мрежата. Само три минути по-късно и пом Руиз се вписа в листата на голмайсторите.

Финалът на първата част се игра, когато Ламин Ямал който стана най-младият играч, играл на европейско първенство намерен Дани Карвахал в наказателното поле, а играчът на Реал Мадрид пласира топката в мрежата.

През втората част испанците доведоха спокойно мача до край и не допуснаха изненади. Бруно Петкович вкара гол за Хърватия десетина минути преди края, но този гол не беше зачетен поради преждевременно влизане в наказателното поле на по-ранната дузпа.