снимка: EPA-EFE/МАТЕО БАЦИ

Милан се отдалечи от надпреварата за титлата в Италия, като вече изостава с 12 точки от лидера Неапол който има една игра по-малко.

Четири поредни мача "росонерите" нямат победа в Серия А, днес изненадващо разочароваха феновете си с тежко поражение с 2:5 от Сасуоло. Девет допуснати гола в два мача, ако вземем предвид и поражението в последния кръг от Лацио (4:0).

Гостите вкараха две попадения за 120 секунди чрез Дефрел и Фратези, след което Жиру намали след асистенция на Калабрия.

Берарди също се записа в голмайсторите за 1:3 след 30 минути игра, а в началото на второто полувреме вече беше 1:4, когато Лауриенте стреля точно от дузпа.

"Петардата" бе оформена от Матеус Енрике в 79-ата минута, а крайният епилог постави Ориги (81').

Милан е на четвърто място с 38 точки, колкото има и третият Аталанта, и две по-малко от втория Интер. Сасуоло, който след дълъг период се върна към победите и чиято цел е оцеляване в елита, е на 16-о място с 20 точки, както и Лече на 15-а позиция.