Никола Йокич ("Денвър Нъгетс") създаде огромни проблеми на играчите на Маями Хийт / снимка: EPA-EFE / TANNEN MAURY

Денвър Нъгетс претърпя второ поредно поражение, след като отборът на Юта Джаз беше по-добър от тях със 122:110. Голяма роля за поражението изигра и контузията на най-добрия играч на Денвър Никола Йокич, който контузи коляното си в края на първото полувреме.

Йокич пострада след сблъсък с Руди Гобер. Баскетболистите на Юта се възползваха от отсъствието на Йокич през последната четвърт, когато направиха двуцифрено предимство (110:97) и не го пропуснаха до края на мача.
- Нямах възможност да говоря с медицинския екип, но изглежда не е нищо сериозно - каза треньорът на Денвър Майк Малоун.

Сърбинът отбеляза 15 точки за 24 минути, прекарани на терена и направи по XNUMX борби и асистенции и отново се представи най-добре в отбора си.
При Юта се откроиха Руди Гобър с 23 точки и 16 борби и Донован Мичъл с 22 точки.

В дербито на Тексас Далас победи Хюстън със 116:106 благодарение на страхотната игра на Лука Дончии и Бобан Марянови.
В първия домакински мач на Далас Лука Дончич блесна с 26 точки, 14 борби и 11 асистенции, а Марянович беше страхотен с 22 точки само за девет минути. От противоположната страна Ерик Гордън отбеляза XNUMX точки.

Голдън Стейт постигна четвъртата си победа в четвъртия мач срещу Оклахома Сити, празнувайки със 106:98. Интересното е, че Голдън Стейт стана вторият отбор в историята на НБА лигата с четири победи в началото на сезона, въпреки че беше на червено на полувремето. Преди това подобен подвиг беше постигнат само от LA Clippers през сезон 1985/86.
Обикновено първото име беше Стеф Къри с 23 точки, а Андрю Уигинс отбеляза 21 точки, докато при Оклахома Сити Шей Александър се открои с 30 точки.

LA Lakers след двете поредни поражения на старта тази сутрин постигна втора победа, "Езерата" след продълженията със 125:121 победиха Сан Антонио без Леброн Джеймс, който е контузен.
Сан Антонио се възползва от 87:97 в последната четвърт, но в началото на последната минута Монк даде предимство на Лейкърс от 114:112. Срещата в продължението отне Бейтс-Диоп с точки с 32 секунди до края. В допълнителните пет минути тимът от Лос Анджелис беше по-добър и с точките на Дейвис и Уестбрук потвърди победата. Антъни Дейвис отбеляза дабъл-дабъл от 35 точки и 17 борби, докато Ръсел Уестбътк имаше 22 точки и 10 борби.