Дарко Чурлинов ще играе в английския Чемпиъншип през следващия сезон/Снимка: instagram.com/churlinov7

В приятелска среща по подготовката за новия сезон отборът на Щутгарт с 5:2 я победи Валенсия.

През първото полувреме германците поведоха от 16-ата минута с гол на Томас, а след половин час игра испанците изравниха чрез Маркос Андре. Точно преди почивката Томас върна предимството на бундестима с втория си гол (44') в срещата.

Дарко Чурлинов той игра през второто полувреме, в което показа, че ще бъде един от ключовите играчи в състава на Пелегрино Матарацо през новия състезателен сезон.

Македонският национал първо го записа първа асистенция за 3:1 веднага след влизането му в 46-ата минута голмайстор беше Силас.

Валенсия намали на 3:2 в 55-ата минута чрез Маркос Андрес, a Чурлинов записа втора асистенция за 4:2, този път голът бе дело на Переа.

Крайният епилог постави Чурлинов, който се измъкна на съперниковите защитници, избегна засада и дриблира противниковия вратар за 5:2 за 90 минути.