снимка: Никола Вуруна/АБА Лига JTD

Настоящият шампион на втора адриатическа лига, Златибор сложи край на победната серия на Пелистер от Битоля с резултат 75:69. На турнира в Баня Лука, в третия мач, игран в зала "Борик". Пелистър бе отслабен от отсъствието на двама играчи от стартовата петица.

Златибор игра по-добре в защита, като "изключение" е резултатът на Карудърс, който записа 10 от общо 27 точки, които "зелено-белите" отбелязаха в първите 20 минути на този мач от 10 кръга в ABA 2 лига. Противникът запази двуцифрено предимство, така беше и в края на третата четвърт (56:46), а в последния Пелистер имаше по-добро представяне.

Със серия от 12:1 тимът от Битоля се върна категорично в мача. И повече от това, той поема водещата роля (58:57), за по-малко от четири минути игра в периода за решаване. Карудърс получи точкова подкрепа от Карпентър и Маслинко, които до голяма степен компенсираха отсъствието на Стаич и Хаджифейзович.

След точките на Двояковски Пелистер поведе с 62:60, но сякаш му свърши необходимата енергия през последните четири минути. Решаващите, в които Златибор направи серия 11:2 което даде преднина на Златибор от 71:64 за триумфа. За македонския баскетболен клуб Карутърс той вкара 22 точки, след седем борби и асистенции, а отсреща за сръбския тим Против бе най-ефективният с 23 точки и четири асистенции.

В момента Пелистер е с баланс от шест победи и четири загуби преди последните три кръга на лига ABA 2, в които отборът на треньора Марян Илиевски трябва да потвърди класирането в ТОП 8, тоест в плейофите. Няма да им е лесно, защото техни съперници са отборите на Крка, Слога от Кралево и Подгорица.