снимка: EPA-EFE/Salvador Sas

Вече беше известно, че Елче и Еспаньол от следващия сезон ще играят в испанския "Сегунда", и след последния кръг в "Ла Лига“ и се присъедини към тях Валядолид.

Валядолид игра 0:0 с Хетафе у дома и завърши сезона на 18-о място с точка по-малко от Алмерия, който игра наравно като гост на Еспаньол (3:3).

Преди последните мачове за сезона също се страхуваше Селта. Отборът от Виго трябваше да я победи Барселона така че да не зависи от други резултати.

В крайна сметка Селта спечели с 2:1 срещу испанския шампион, а герой бе младокът Габри Вейга, който отбеляза и двете попадения за домакините в 42-ата и 65-ата минута. Автор на гола за Барселона бе Ансу Фатхи за 79 минути.

Бетис и Валенсия завършиха наравно (1:1) в мач, който бе последен в кариерата на легендарния Хоакин.

Хоакин (41) освен за Бетис е играл още за Валенсия, Малага и Фиорентина. С Бетис той успя да спечели два пъти титлата "Copa del Rey", едната с Валенсия в същото състезание, а с Фиорентина веднъж беше финалист в Купата на Италия.