ВИДЕО | Румъния даде урок по футбол на Украйна, Станчиу блесна с еврогол!

Снимка: EPA-EFE / MOHAMED MESSARA

Украйна влезе като фаворит в двубоя срещу Румъния, но в крайна сметка румънците празнуваха победа с убедителното 3:0.

Започнаха добре, украинците създадоха положения, но след като не се възползваха от възможностите, отсреща последва истински студен душ. Николай Станчиу вкара един от най-красивите голове до момента в първенството с истински "бомбен" мат Андрей Лунин.

Този гол като че ли даде допълнителна мотивация на румънците, така че те бързо създадоха няколко положения. Станчиу направи и нов страхотен опит, когато нацели гредата директно от корнер.

С предимство от 1:0 Румъния си тръгна на полувремето. Украйна се очакваше да направи обрат през втората част, но в началото на второто полувреме Румъния вкара два бързи гола за аванс от 3:0.

Вторият гол беше дело на Марин в 53-ата минута, а Драгуш той стреля за 3:0 само за четири минути.

Тези два гола бяха отменени от украинците, така че Румъния успя да запази резултата до края и спечели важни три точки в групата, в която все още са Белгия и Словакия.