ВИДЕО | След страхотна битка при дузпи Рома елиминира Фейенорд за осминафиналите в ЛЕ

Снимка: EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Отборът на Рома е последният, който си осигури осминафиналите в Лига Европа, след като тази вечер бяха по-добри от Фейенорд след изпълнение на дузпи. Избраните на Даниеле Де Роси изиграха мач, който беше поредната голяма битка, която в редовната част, както и първата среща, завърши без победител 1:1.

Фейенорд поведе първи след само пет минути игра. Но това предимство на холандския отбор не продължи дълго, Лоренцо Пелегрини десет минути по-късно изравни за 1:1. Въпреки че започна вълнуващо, този резултат се оказа окончателен.

През второто полувреме Рома атакува повече, докато Фейенорд мислеше повече за вратата си и се опитваше да заплашва чрез контраатаки. Въпреки че Рома създаде положения, този гол на Пелегрини бе единственият удар на футболистите на "вълците" във вратата за 90 минути.

Двете продължения от по 15 минути не донесоха много вълнения, двамата треньори не рискуваха. В крайна сметка дузпата-рулетка се оказа решаваща. Там блесна сръбският вратар Миле Свилар който спаси две дузпи за крайния триумф на Рома с 4:2.

В останалите изиграни мачове Марсилия елиминира Шахтьор с 3:1, Спортинг с общо 4:2 си осигури осминафиналите срещу Йънг Бойс, тази вечер нямаше победител (1:1), така че победата от първият мач беше достатъчен за португалците. Турският гранд Галатасарай с убедителна победа с 4:1 тази вечер и общ резултат 6:1 спечели двубоя със Спарта Прага.

Жребият за осминафиналите от програмата е утре от 12:00 часа.