Марко Ройс вкара единствения гол в дербито от първия кръг на Бундеслигата/снимка: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Дербито на първия кръг в Бундеслигата отиде при Борусия Дортмунд благодарение на капитана Марко Ройс. "Милионерите" на "Сигнал Идуна Парк" ликуваха с 1:0 над Байер Леверкузен.

Ройс вкара единствения гол в 10-ата минута след чудесен шанс на новия нападател Карим Адейеми.

Байер Леверкузен имаше шанс чрез Патрик Шик да изравни и дори да обърне мача, но вратарят на Борусия Кобел в 64-ата и 67-ата минута не позволи на чеха да се разпише в голмайстора.

В първата ситуация Кобел бе по-бърз с част от секундата, а във втората успя да защити зизер от Шик.

До края на срещата Байер остана с играч по-малко заради червения картон на вратаря Храдецки, така че в последните минути на вратата на "фармацевтите" бе защитникът Тапсоба.