ВИДЕО | Първа голяма изненада на ЕП: Словакия шокира Белгия!

Снимка: EPA-EFE / ROBERT GHEMENT

В днешния трети ден от Европейското първенство видяхме и най-голямата изненада на първенството, Словакия победи Белгия с минималното 0:1.

Белгийците започнаха офанзивно, за да оправдаят ролята на фаворит от самото начало, но Ромелу Лукаку пропусна две чудесни възможности. След пропуснатите положения на Белгия дузпата дойде много бързо, Шранц вкара мрежата в седмата минута Кастелс за изненадваща преднина на Словакия.

Въпреки че голът беше отбелязан рано, той се оказа решаващ. Белгия имаше игра, особено през второто полувреме, но липсваше реализация. Те ще съжаляват особено за двата гола, които ВАР отмени Лукаку.

Победата на Словакия също означава, че ще видим супер интересна група "Е", тъй като по-рано Румъния също изненада Украйна, като я победи с 3:0.