Белгиецът Кевин де Бройн е сред тримата кандидати за признание на УЕФА / Снимка: EPA-EFE / Волфганг Ратай

Националният отбор на Белгия си осигури място на осминафинала на Евро 2020, след като победи Дания във втория кръг с обрат.
Датчаните успяха да се възстановят от шока от първия кръг, когато Кристиан Ериксен колабира на терена. ТТе започнаха офанзивно от самото начало и още във втората минута поведоха чрез Юсуф Поулсен. Това е и вторият най-бърз гол в историята на европейското първенство.
Датчаните обаче не спряха след гола, продължиха с атаките, създадоха няколко шанса, но не успяха да победят за пореден път Тибо Куртуа.

През второто полувреме Белгия направи обрат благодарение на Кевин Де Брюйн който само след 10 минути след влизане асистира на Торган Азар за 1: 1. След това дойдоха Eden Hazard и Axel Witsel, които внесоха допълнителен ритъм в играта на Белгия. Именно Азар участва в отбелязването на втория гол, той асистира на Де Брюйн за 2: 1, резултат, който в крайна сметка се оказа окончателен.