ВИДЕО | Португалия е третият осминафинал в Катар

Снимка: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

След Франция и Бразилия, Португалия е третият осминафинал на световното първенство в Катар.

Тази вечер португалците ликуваха в дербито срещу Уругвай с 2:0. Първото полувреме не донесе много вълнения, така че мрежите бяха притихнали. Португалците стигнаха до победата през второто полувреме, когато бяха отбелязани и двете попадения.

И двете попадения бяха дело на Бруно Фернандеш. При първия гол Фернандеш центрира за Роналдо в 54-ата минута, но Роналдо, въпреки че скочи, не игра с топката, така че голът бе зачетен на Фернандеш. Уругвайците се опитваха, влязоха Суарес в атака обаче липсваше реализация. Точката на мача беше поставена в продълженията, когато Бруно Фернандеш реализира отсъдената дузпа.

В тази група Португалия е сигурна преди третия кръг с шест точки, а за втората позиция ще се борят Гана, която има три точки, и Южна Корея и Уругвай с по една точка.