ВИДЕО | Мексико падна: Аржентина остана на осминафиналите

Снимка: EPA-EFE/Мохамед Месара

След шокиращото поражение от Саудитска Арабия, Аржентина не се провали тази вечер и отпразнува победа срещу Мексико с 2:0.

Аржентина се бореше през първите 45 минути, но Мексико също имаше своите шансове. Голове обаче не видяхме. Меси от когото се очакваше най-много от самото начало, той изглеждаше отдръпнат. Това обаче се промени след час игра. Игра се 61-ата минута, когато Меси получи топка от Ди Мария близо до наказателното поле и отправи прецизен удар, който Очоа нямаше шанс да защити.

Мексико не беше същият отбор от първото полувреме и през второто полувреме почти не създадоха добри положения. Мач точка пут пут Енцо Фернандес който влезе във втората част.

С този триумф Аржентина се постави в позиция да реши сама в последния кръг, когато играе срещу Полша. В тази група след два кръга Аржентина и Саудитска Арабия имат три точки, Полша е с четири, Мексико е с една.