Арсенал отпразнува неудобното гостуване на Кристъл Палас в Лондон/Снимка: EPA-EFE/Даниел Хамбъри

Футболистите на Арсенал стартира страхотно в първия мач от новия сезон в Висша лига, след като го биха като гости Кристъл Палас с краен резултат 0:2 на "Селхърст Парк" в Лондон.

„Артилеристите“ спечелиха първите три точки, както и своите мениджър Микел Артета разбира се, че може да се радва.

Украинецът Зинченко, макар и най-нисък в отбора, върна топката с глава Мартинели, който реагира феноменално в наказателното поле и в 20-ата минута разтресе мрежата с глава за страхотен празник на "артилеристите" в предградията на Лондон.

Победителят бе решен пет минути преди края на срещата, когато Гуехи вкара автогол.

В следващия кръг Арсенал посреща Лестър, а Ливърпул приема Кристъл Палас на Анфийлд.