Арсенал намалява шансовете си да играе в Шампионската лига през следващия сезон / Нюкасъл, Великобритания / 16 май 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / PETER POWELL

Футболистите на Арсенал днес загуби от отбора на Нюкасъл с резултат 2:0 в 37-ия предпоследен кръг на Висша лига.

За Арсенал този мач беше много важен в надпреварата за едно от водещите места в Групи на Шампионска лига следващия сезон.

„Артилеристите“ разочароваха феновете си с поражение с 2:0 на стадион „Св. "Джеймс Парк", и това донесе радост в редиците на Тотнъм който сега е в "пол позиция", за да спечели четвърто място.

До тази вечер Арсенал държеше конците в ръцете си за класиране в Шампионска лига, а сега е практически "невъзможно" да стигне до четвъртото място.

В един кръг до края на сезона Тотнъм има 68 точки, две повече от Арсенал, който трябва да победи Евертън у дома и да се надява на поражението на Тотнъм като гост от Норич. Петият ще играе през следващия сезон в групите на Лига Европа.

Нюкасъл показа страхотно представяне пред своите фенове, поведе в 55-ата минута след автогол на Уайт, а крайният епилог постави Гимараеш в 85-ата минута. Нюкасъл след 12 триумфа е на 12-та позиция с 46 точки.